Dita Gabrielli

VÍCE O MNĚ A MÉ PRÁCI


Jmenuji se Dita Gabrielli. Narodila jsem se v roce 1971. Mám tedy za sebou již kus životní cesty. Jsem matkou tří dospělých dětí, dcerou stárnoucích rodičů.  Prošla jsem si v životě mnoha náročnými situacemi. Některé byly krátkodobé, některé dlouhodobé, vysilující. Některé si vyžádaly tolik mé síly a pozornosti, že ta, co mi zbyla, sotva stačila k přežití. 

Když se ohlédnu za tím, čím vším jsem si prošla, když slyším či spoluprožívám příběhy mých blízkých, přátel, klientů, nebo příběhy z doslechu, udivuji se nad silou lidského ducha a klaním se před životaschopností, kterou jsme my, lidé, schopni prokázat.

Co mi všechny těžké životní chvíle a etapy daly, a za co jsem nesmírně vděčná, je víra v život a lidskou vnitřní sílu, pokora, schopnost empatie a soucitu, přijetí a neposuzování, Také spoustu zkušeností. Moje osobní cesta mne přivedla k možnosti zúročit je v práci s druhými lidmi.

A s tím přicházím k Vám. Podat pomocnou ruku. Postavit se po Vašem boku a projít s Vámi úsek Vašeho života, na který se necítíte projít jím sami. 

S doprovázením klientů v náročných životních situacích mám úspěšnou  několikaletou praxi. 

Pracuji také jako koordinátorka a krizová interventka asistenční a poradenské linky s krizovou intervencí EAP, a působím jako dobrovolná krizová interventka na Sociální klinice.

Svou práci průběžně superviduji, dále se vzdělávám a rozvíjím. Mám výcvik v komplexní krizové intervenci, absolvovala jsem akreditovaný kurz vedení poradenského rozhovoru, studuji druhým rokem na Pražské vysoké škole psychosociálních studií obor Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii. 


Co bych Vám ráda předala:


NADĚJI

Naději, že na konci tunelu je světlo.

Naději, že ve svém životě můžete, možná znovu a možná dokonce poprvé, prožívat radost, lásku, spokojenost a pocit naplnění.

Naději, že se zase postavíte na vlastní nohy.

Naději, že Váš život může být ještě lepší než si dokážete představit

VÍRU

Víru v to, že i když je život někdy sakra těžký, stále stojí za to žít.

Víru ve vlastní sílu, schopnosti a potenciál.

Víru v to, že každý z nás má na tomto světě své místo a svou důležitost.

Víru, že Vy máte úplně stejnou šanci jako kdokoli jiný.

ZKUŠENOST

Zkušenost, že se to dá zvládnout.

Zkušenost jak se to dá zvládnout.

Zkušenost, že i když se zdá, že už žádná životní síla nezbývá, najednou se z hlubin vynoří ta základní, prapůvodní, Ta která velí a pomáhá přežít. 

Zkušenost toho, jaké je opakovaně padat a znovu se zvedat, ale také toho, jaké to je, když z padání se časem stává už jen škobrtání a nakonec jde člověk rovně a pevně.

Zkušenost, že když tímto obdobím člověk projde, může se stát silnějším, zdravějším, vědomějším si sebe sama, svých potřeb a své hodnoty.

A také zkušenost, jak je důležité nebýt na to sám.

ODVAHU

Odvahu žít svůj život se vším, co zrovna přináší.

Odvahu dělat ve svém životě kroky, které vedou k životodárným změnám.

Odvahu vylézt na další schod, i když vršek schodiště je v nedohlednu.

Odvahu kráčet tmou.

RADOST ZE ŽIVOTA

"Dokud to člověk nevzdá, je víc, než osud"